Nasz weterynarz
Nasz sklep współpracuje z doktorem Andrzejem Krajewskim, weterynarzem specjalizującym się w leczeniu zwierząt egzotycznych.

W przypadku problemów ze swoim pupilem lub wątpliwości przed jego zakupem możecie Państwo skontaktować się z nim w celu uzyskania fachowej porady. Doktor Krajewski przyjmuje w gabinecie weterynaryjnym wetmedicor, a także można umówić się z nim na wizytę domową.

Tel. do doktora:
692 007 920

KĄCIK WETERYNARYJNY

Facebook
Papużki faliste

Papużki faliste są najtańszymi z papug, a mimo to, mają ogromne zdolności naśladowcze. Potrafią opanować nawet do 600 słów. Uważa się, że najzdolniejsze są samce, lecz najlepiej oswajają się bardzo młode osobniki, u których trudno jeszcze odróżnić płeć. Najlepiej uczą się mówić ręcznie wychowane papużki, ale koszty tych z ręcznego wychowu są o wiele wyższe niż cena osobników wykarmionych przez ich naturalnych rodziców.

Są mało wymagające i odporne zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego ich właściciele często popełniają błąd pozostawiając je samym sobie i tracą możliwość oswojenia ich. Natomiast oswojonym osobnikom należy poświęcać dużo czasu i uwagi. Jeśli więc nie mamy zbyt wiele czasu dla pojedynczej oswojonej papużki, lepiej kupić parę. Ich właściciel będzie też czerpał wiele przyjemności, choć innego rodzaju rodzaju - z obserwacji ich zachowań. Będzie też mógł być świadkiem ich lęgów, gdyż papużki faliste dobrze rozmnażają się w naszych domach.

Mimo małego rozmiaru papużki faliste wymagają dość dużej klatki, gdyż są bardzo ruchliwe.

Więcej w Wikipedii

Google+
Papuzia Telewizja
Papuzia TV
Papuzie Gadanie
PapuzieGadanie
My na You Tube